Ślimaczek w ogrodzie

Obrazek

Od dłuższego czasu śledzę trend zwany Shedworking, który w Angli rozwija się ostatnimi czasy bardzo gwałtownie. Są to niewielkie budynki przydomowe, które głównie służą jako biura dla osób pracujących zdalnie z domu. Jak to z każdym budownictwem, są lepsze i gorsze realizacje. Ta o której dzisiaj wspominam należy raczej do tych bardziej udanych… przynajmniej jeżeli chodzi o estetykę i design.

Obrazek

Projektant przy tej bardzo odważnej realizacji stworzył takiego drewnianego ślimaczka, który w połączeniu z dużymi taflami szkła wygląda oszałamiająco. W sumie jest to bardziej rzeźba niż budynek.

Obrazek

Tego typu budynki są przeważnie budowane w fabrykach i przyjeżdżają w całości lub do złożenia w prefabrykowanych elementach. Nie inaczej było w tym przypadku. Stworzony jest na bazie dwóch metalowych profili wypełnionych drewnianymi żebrami. Wszystko siedzi na lekkim betonowym fundamencie.

Obrazek

Jedyne, co mógłbym zarzucić temu projektowi, to niewielkie wnętrze i ograniczona jego funkcjonalność. Od ponad roku pracuję nad projektem stworzenia Nowoczesnego domku holenderskiego, stąd temat jest mi dobrze znany. W tym momencie razem z całą ekipą SmartMod jesteśmy już bardzo blisko przygotowania pokazowego budynku modułowego, ale o tym napiszę w późniejszym czasie.

Zdjęcia: Alan Williams

Więcej informacji: http://www.archdaily.com/316282/shoffice-platform-5-architects/

Advertisements

Tags: , ,

About arch. Przemysław Śliwiński

Architekt, projektant, twórca domów modułowych SmartMod www.smart-mod.pl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: