Wysoka jakość wypoczynku – Domy modułowe SmartMod

Projekt domów modułowych SmartMod powstał jako alternatywa dla plastikowych domków holenderskich w Polsce. Architekt Przemysław Śliwiński nie mógł pogodzić się z tym, że nasze nadbałtyckie miejscowości zamieniają się w składowisko starych, białych baraczków importowanych z zachodu. Postanowił stworzyć budynek, który w sposób nowoczesny podejdzie do tematu gotowych, całorocznych, przywożonych na naczepie tira domków letniskowych.

Bazując na polskim prawie budowlanym powstał projekt domków SmartMod o powierzchni zabudowy 25m2, które można legalnie postawić na działce na zgłoszenie. Domy SmartMod zaprojektowane są w oparciu o trzy główne zasady: komfort użytkownika, dobry nowoczesny design i innowacyjne rozwiązania.

zpobierowo0

Bryła i wnętrze zostały konsekwentnie zaprojektowane w oparciu o zasadę: „Less is more”. Polega ona na skrupulatnym ukrywaniu niepotrzebnych detali takich jak rynny czy rury spustowe po to aby otrzymać prosty nowoczesny design. Koncepcja szybko doczekała się pierwszych realizacji.

zpobierowo8

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów takich jak płyty włókno-cementowe, deska tarasowa kompozytowa i stolarka aluminiowa z podwójnymi szybami, gotowy moduł wygląda identycznie jak na wizualizacji.

zpobierowo2

Podczas projektowania ważny był zarówno dobry design jak i połączenie wnętrza budynku z otaczającym krajobrazem. Duże przeszklenia ścian pokoju dziennego nie tylko powiększają optycznie wnętrze domku, ale także wprowadzają elementy ogrodu do środka. Ponadto dzięki zastosowaniu szafek wnękowych i paneli drewnianych na ścianach, wnętrze stało się maksymalnie zagospodarowane, funkcjonalne, a zarazem przestronne.

Zakładając, że domki SmartMod będą głównie wykorzystywane jako letniskowe, dla projektanta ważne było połączenie wnętrza budynku z otaczającym krajobrazem. Udało się to uzyskać poprzez zastosowanie dużych przeszkleń ścian pokoju dziennego. Nie tylko powiększają optycznie wnętrze domku, ale także wprowadzają elementy ogrodu do środka. Ponadto dzięki zastosowaniu szafek wnękowych i paneli drewnianych na ścianach, wnętrze stało się maksymalnie zagospodarowane, funkcjonalne, a zarazem przestronne.

domek-letniskowy-z0 domek-letniskowy-z1 domki-letniskowe-z2 domki-letniskowe-z3

Dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, domy SmartMod mogą zostać wyposażone w innowacyjne systemy takie jak taras Smart-Close zamykający witrynę na czas nieobecności, czy markizę wbudowaną w przednią część daszka nad tarasem. Całą ofertę domków modułowych można znaleźć pod adresem nowoczesnych domków modułowych.

markiza-z4domki-letniskowe-z5domki-letniskowe-z6

Domy SmartMod są ocieplone, posiadają wysokiej jakości stolarkę aluminiową i grzejniki elektryczne dzięki czemu mogą pełnić funkcję nie tylko letniskową. Domy produkowane są koło Trójmiasta, gdzie można zobaczyć moduł pokazowy. www.smart-mod.pl

Advertisements

Tags: , , , ,

About arch. Przemysław Śliwiński

Architekt, projektant, twórca domów modułowych SmartMod www.smart-mod.pl

7 responses to “Wysoka jakość wypoczynku – Domy modułowe SmartMod”

 1. Marek says :

  Witam! Jak wygląda kwestia z gwarancją na taki domek? Udzielają Państwo jakiś? Można je zestawiać w Pionie, czy tylko poziomie?

 2. Wioletta says :

  Gdzie można znaleźć cenniki takich domków?

 3. Maciej says :

  czy projektujecie lub wykonujecie autorskie projekty, na przykład restauracji?

 4. Maciej says :

  czy robicie projekty indywidualne lub wykonujecie projekty autorskie, na przykład małe kawiarnie do 35 m^2?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: